Raksti

 

BAILES

Maruta Freimane - Brēdermane

Sirds traki dauzās, sviedri līst, rokas dreb…BAIL! Kādēļ vispār piedzīvojam bailes, un kādēļ tās izpaužas tik ļoti nepatīkamā veidā?

 

Lasi visu rakstu »

 

Apzinātības prakse*- kognitīvi biheiviorālās terapijas 3.vilnis

Ilona Krone

*(angliski — mindfulness, no pali valodas vārda „sati” - „atcerēties”)


Kognitīvi biheiviorālā terapija ir  viena no nedaudzajām uz zinātniskajiem pierādījumiem balstītajām terapijām. Tās jaunā ēra – apzinātības prakse (mindfulness) ir pasaulē atzīta un strauji attīstās kā psiholoģiskās palīdzības metode. To izstrādājis ASV zinātnieks Džons Kabat- Zinns 1979. gadā, lai palīdzētu klientiem mazināt stresu un tā ‘’pavadoņus’’- nezināmas etioloģijas sāpes, bezmiegu, depresiju, trauksmi un daudzus citus nevēlamus simptomus. Lai arī apzinātība  balstās uz vairāk kā 2500 gadu senās budisma meditācijas tradīcijām, šobrīd tā pēc savas būtības ir uz pieradījumiem balstīta (pētījumi izmatojot magnētisko rezonansi u.c.)nozīmīga  intervences metode.

Lasi visu rakstu »

 

Sociālā trauksme

Karīna Strode

Sirds sitas... sajūta, ka paaugstinās spiediens... vēlme aizmukt vai vismaz paslēpties... sasprindzinājums... sajūta, ka galvā nav nevienas sakarīgas domas. Ko tas viss Tev atgādina? Sajūtas kādā grūtā eksāmenā? Brīdi pirms starta, kuram neesi gatava? Ļoti nepatīkamu sarunu?
Tā var būt jebkura no iepriekš minētajām situācijām, bet šoreiz Bubulis Briesmīgais ir kas cits! Tas ir jauks un saviesīgs pasākums! Par Bubuli Briesmīgo Tavās acīs to padara kompānija, kurā ir gan mazāk zināmi paziņas, gan arī pavisam nepazīstami cilvēki.

http://www.intellego.lv/blogs/sociala_trauksme

 

Lasi visu rakstu »

 

Trauksme un panikas lēkmes

Laila Kalniņa

Paaugstināta trauksme, sociālā trauksme, agorafobija un panikas lēkmes ir bieži sastopami traucējumi. Tie ir novēršami, tas nozīmē - risinājums ir iespējams! Kognitīvi biheiviorālā terapija ir pasaulē plaši atzīta pieeja trauksmes traucējumu novēršanā.

Lasi visu rakstu »