Apzinātības grupa

Nodarbībās dalībnieki tiks iepazīstināti ar apzinātību balstītu kognitīvi biheiviorālajā terapijā.


Šajās nodarbībās tiks apgūtas apzinātības prakses. Tās ir pašregulācijas metodes, kas attīsta uzmanību un izpratni, ar mērķi apzināti kontrolēt garīgos procesus un šādā veidā attīsta tādas prasmes kā miers, domu skaidrība, koncentrēšanās, vispārēja psiholoģiskā un fiziskā labklājības izjūta. Meditāciju nolūks ir patiesa izpratne par sevi, spēja sevi saskatīt bez ilūzijām, vērtējumiem, tādā veidā nevis bēgt no sevis, bet atgriezties pie sevis. Apzinātības metodes nāk no austrumu kultūras, taču šobrīd piemērotas rietumu kultūrām un tradīcijām, efektivitāte un pielietošanas priekšrocības ir zinātnē pierādīta.
KO VAR IEMĀCĪTIES, PRAKTIZĒJOT APZINĀTĪBU?
• Uzmanīgums un koncentrācija. Iespēja koncentrēt uzmanību un apzināti to vadīt.
• Savu domu, emociju/jūtu un ķermeņa sajūtu apzināšana. Iespēja vislabākā veidā izmantot savus neirofizioloģiskus resursus un pieņemt saprātīgus lēmumus, balstoties uz labi apgūtu informāciju.
• Prasme būt tagadnē. Pagātne vairs nepastāv, nākotne – vēl nepastāv. Mēs dzīvojam un radām nākotni, atrodoties tagadnē.
• Prasme decentralizēties. Iespēja «ieraudzīt» savas domas, jūtas un ķermeņa sajūtas it kā no malas, neiesaistoties pārdzīvojumus un tādējādi saglabājot resursus saprātīgu lēmumu pieņemšanai.
• Prasme atzīt, pieņemt realitāti, nepieķeroties un netiesājot. Tas dod iespēju redzēt visobjektīvāko informāciju.
• Prasme «atlaist». Parādās fizioloģisku parādību (piemēram, elpošanas) izmantošanas iemaņas, lai «ļautu aiziet» disfunkcionālām domām, emocijām un ķermeņa sajūtām.
• Iespēja funkcionēt «atrašanās», nevis tikai «darīšanas» režīmā. Prasme vienkārši «būt», netiecoties tobrīd uz kādu noteiktu mērķi vai stāvokli, var palīdzēt sastopoties ar reālām ārējām vai iekšējām problēmām.
• Sava ķermeņa un ķermeņa sajūtu atzīšana / pieņemšana. Apzinot realitāti mums ir iespēja apzināti lemt, ko mēs vēlamies darīt tālāk.
Norises veids (klātienē vai attālināti) tiks pieskaņots vispārējai epidemioloģiskajai situācijai valstī. Apmācībās ietilps 8 nodarbības pa 1,5 stundai.
Apmācību vadītājas: Ilona Krone, Ilze Plauča (vairāk informācija: www.apzinies.lv)
Lūdzu pieteikties: https://forms.gle/RpyKoBZuz23WBXT89
Maksa: 24 eur par nodarbību