Ieva Salmane-Kuļikovska

Ieva Salmane-Kuļikovska
Adrese
Rīga, Avotu iela 10, tiešsaistes konsultācijas Zoom
Specializācija
Pieaugušie
Valoda
Latviešu, Angļu
www
www.ievasalmanekulikovska.lv
E-pasts
ieva.salmanekulikovska@gmail.com
Tālrunis
+371 29277800

Mēs dzīvojam straujā pārmaiņu laikā - pār mums burtiski gāžas informācijas lavīna, dzīve nepārtraukti izvirza mums dažādas prasības, liek būt konkurētspējīgiem un vienmēr gataviem pielāgoties apstākļiem. Kā šajā straujajā laikā nekļūt trauksmainiem un depresīviem, būt saskaņā ar sevi un saglabāt līdzsvaru starp dzīves augstajām prasībām un mūsu spējām šīs prasības apmierināt? Katrs cilvēks turklāt ir unikāls ar savu atšķirīgo dzīves gājumu, kas ietekmē to, kā jūtamies šobrīd – kāds no mums labāk sajūt stingru pamatu sevī, bet citam nepieciešama palīdzība, lai šo pamatu atgūtu un spētu sevi dziedināt. Strādājot ar citiem un pati ar sevi, zinu, ko nozīmē trauksme, stress, depresīvas sajūtas, zems pašvērtējums, uzkrātas emocijas, nopietns zaudējums, izaicinājumi attiecībās ar bērniem, līdzcilvēkiem, pārbaudījumi laulības dzīvē. Taču esmu pārliecinājusies par to, ka katrā cilvēkā slēpjas milzīgs potenciāls un katram ir pieejama dziedināšana un laimīga, piepildīta dzīve. Dažkārt tam nepieciešams atbalsts un līdzgaitniecība, ko varu saviem klientiem piedāvāt.

Mans ceļš, ko esmu gājusi, lai nonāktu līdz psihoterapijai, ir apliecinājums tam, ka svarīgi ir nepārstāt meklēt savu sirds aicinājumu. Esmu bijusi tulks, grāmatvedis, kredītspeciālists, pasniedzēja; ieguvusi sociālo zinātņu doktora grādu un darbojusies pētniecībā. Lai gan ceļš ir bijis ilgs, atskatoties uz to, redzu, ka ar mani notikušajam ir dziļa jēga – visās šajās jomās esmu guvusi neatsveramu dzīves pieredzi un prasmes, kas man palīdz arī darbā ar cilvēkiem.

Beidzot baudu sajūtu, ka esmu “savā vietā”, kurā visu laiku apzināti vai neapzināti esmu vēlējusies būt un kura sniedz man vislielāko piepildījumu. Strādāt ar cilvēkiem man nenozīmē vienkārši darbu - tas ir mans hobijs, mana dzīve, mans aicinājums. Gandarījums, piedzīvojot cilvēku izaugsmi un pārmaiņas, ir ne ar ko citu nesalīdzināms. Katra cilvēka dzīves stāsts ir unikāls un aizraujoša romāna vērts.

Esmu KBT terapeits, apgūstu un praktizēju shēmu terapiju. Esmu sertificēta meditācijas un apzinātības skolotāja, pasniedzēja; strādāju ar personības tipoloģijām. Joprojām turpinu sevis izzināšanu un profesionālo pilnveidi, gan pašizglītojoties, gan apmeklējot dažādas apmācības. Esmu cilvēks ceļā.